دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده گفت: آموزش و اطلاع بخشي به مردان درباره حقوق زنان، باعث احقاق حقوق زنان و پيشبرد اهداف اجتماعي كمك بيشتري مي كند 1395/11/03
مشاور وزير كشور: آگاهي مردان از حقوق زنان به منافع جامعه كمك بيشتري مي كند
مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده گفت: آموزش و اطلاع بخشي به مردان درباره حقوق زنان، باعث احقاق حقوق زنان و پيشبرد اهداف اجتماعي كمك بيشتري مي كند

فهميه فرهمندپوردر جلسه كارگروه تخصصي بانوان و خانواده بيان داشت  : يكي از مشكلات جامعه امروزي اين است كه ما همواره به زنان حقشان را آموختيم، درحالي كه بايد به مردان حق زنان و به زنان حق مردان را آموخت و اين كمك بيشتري به تأمين مصالح و منافع جامعه خواهد كرد.

وي افزود: اين موضوع كه بانوان از حقوق خود مطلع باشند، خيلي خوب است، اما بهتر است كه آقايان نيز از حقوق بانوان مطلع شوند و به طور كلي همه گروه ها بايد حقوق خودشان را بياموزند و تكليف افراد نيز مشخص باشد.

مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده ادامه داد: به جاي آموزش حقوق به همه گروه ها بايد آموزش تكاليف آن ها ترويج پيدا كند، زيرا اگر همه گروه ها تكليف خودشان را انجام دهند، حقوق گروه هاي ديگر تأمين مي شود.

فرهمندپور اضافه كرد: مطالبه گري حق ،بدون اينكه طرف مقابلي كه بايد اين حق را استيفا كند از آن خبر داشته باشد، مؤثر نيست.

مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده با اشاره به رويكرد دولت يازدهم در توجه به نقش و جايگاه بانوان، تاكيد كرد: با روي كار آمدن دولت تدبير و اميد و در دوره چهارم انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا، تعداد بانواني كه به عنوان منتخب شوراهاي روستايي و به عنوان دهيار در كشور انتخاب شدند، حدود 70 درصد افزايش پيدا كرد.

وي گفت: با روي كارآمدن دولت تدبير و اميد، حضور زنان در مجلس شوراي اسلامي و شوراهاي اسلامي شهر و روستا رشد چشمگيري داشته است و اميد است اين روند در مجلس، شوراها و دهياران و زناني كه در عرصه هاي مختلف فعاليت مي كنند، افزايش روز افزون داشته باشد.

فرهمندپور تصريح كرد: افزايش چشمگير تعداد زنان منتخب در مجلس شوراي اسلامي نشان دهنده افزايش انگيزه بيشتر بانوان براي ورود به عرصه هاي فعال اجتماعي و مورد اعتماد بودن آن ها در جامعه است.

مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده، ابراز اميدواري كرد: در دوره پنجم انتخابات شوراها هم شاهد حضور چشم گيرتر زنان در انتخابات و در شوراهاي اسلامي شهر و روستا باشيم.

وي گفت: در مجلس شوراي اسلامي براي نخستين بار است كه 16 خانم به عنوان نماينده حضور دارند و حضور بانوان در انتخابات شوراها هم نسبت به دوره قبل افزايش چشم گيري داشته است.

وي تصريح كرد: در دين اسلام توازن بين حق و تكليف رعايت شده است و همه بايد در آموزش هايشان با همين ديدگاه جلو بروند.

مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده گفت: در دولت تدبير و اميد در حوزه پيشگيري و جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي كارهاي بسيار خوبي انجام شده و با دستور مقام معظم رهبري، شوراي اجتماعي كشور، رئيس جمهور و جانشين وزير كشور، ورود به موضوع آسيب هاي اجتماعي انجام شده است و هماهنگي بين دستگاهي را براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي به طورجد به وجود آمده است.

فرهمندپور افزود: حدود 10 آسيب جدي در جامعه شناسايي شده و متناسب با هر يك از اين 10 آسيب، يك دستگاه متولي بايد عهده دار مسايل و تعدادي دستگاه مرتبط به عنوان همكار آن معرفي شود.

مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده گفت: آسيب هايي اجتماعي مانند اعتياد، طلاق، مفاسد اخلاقي، آسيب هاي مرتبط با جوانان، آسيب هاي مربوط به حوزه كودكان، زنان سرپرست خانوار در جامعه وجود دارد كه دستگاه هاي متولي آن ها شناسايي شده اند و گزارش جامعي از آن در آينده ارائه خواهد شد.

 

 

تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal