دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
اولین کارگروه دفتر امور بانوان و خانواده در سال 97 1397/02/29
با حضور معاون امور سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد:
اولین کارگروه دفتر امور بانوان و خانواده در سال 97

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری؛ دکتر ناجی در جمع مدیران کل دستگاههای اجرایی با بیان اینکه آسیبهای اجتماعی باید به دقت رصد شود گفت: مسئولین باید با استفاده از ظرفیت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در جهت افزایش بهره وری و مطلوبیت در عملکرد حوزه اجتماعی، و شوراها با حکمفرما کردن روحیه نشاط انسانها در استان، در جهت رفع آسیبهای اجتماعی مجدانه تلاش نمایند.

معاون امور سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری همچنین به هدف گذاری مؤثرتر جلسات برای دستیابی به نتایج ملموس تر تأکید کرد و افزود: شوراها با رویکرد نظارت و برنامه ریزی مبتنی بر مساله باید در حوزه اجتماعی و فرهنگی ورود جدی تر داشته باشند.

دکتر ناجی گفت: مسائل روانی، افسردگی، طلاق و اعتیاد از آسیب های مهم اجتماعی است که در جامعه موجب از بین رفتن نشاط اجتماعی خواهد شد و اگر روح نشاط و شادی در شهر حاکم نباشد، انسان موجودیت خود را از دست می دهد و بالطبع بهره گیری از فضای عمرانی و شهری نیز ممکن نخواهد بود.

در ادامه؛ دکتر کرکه آبادی ایجاد مراکز عرضه و فروش محصولات زنان، حمایت ویژه از زنان فعال در زمینه های گردشگری، اقتصادی و ..، ایجاد نمایشگاههای فصلی و دائمی برای ارائه دستاوردهای بانوان، و.. را از جمله محورهای 16گانه دفتر عنوان کرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خاطرنشان کرد: با توجه به روند صعودی آسیبهای اجتماعی در سراسر کشور، اجرای طرح توان افزایی و تاب آوری می تواند در مسیر ارتقاء سلامت و توانمندسازی زنان مؤثر باشد و برای توامندسازی بانوان باید توان افزایی صورت بگیرد.

وی فعالیتهای دفتر را در قالب 5 کارگروه با عناوین اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، آموزش و پژوهش، بهداشت و روان، و حقوق کودک عنوان کرد و افزود: تدوین سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان متناسب با دستورالعملهای ابلاغی نهاد ریاست جمهوری، تهیه اطلس جغرافیایی ویژه دختران زیر 15 سال، برنامه ریزی کارهای آموزشی ویژه کودکان و بانوان، تهیه بانک اطلاعاتی کودکان و.. از جمله اقدامات دفتر امور بانوان بوده است.

همچنین علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی به 1364 خانواده مستمری بگیر اشاره کرد و گفت: 22 مرکز مشاوره و 13 گروه همیار در سطح استان مشغول به فعالیت هستند و سالانه حداقل 10% زنان سرپرست خانوار پس از توانمندسازی از پوشش بهزیستی خارج می شوند.

گفتنی است؛ ارائه گزارش پیرامون وظایف، اقدامات انجام شده و برنامه های عملیاتی آتی در حوزه زنان و خانواده توسط مدیرکل بهزیستی استان، و ارائه برنامه های پیشنهادی دفتر امور زنان و خانواده استانداری در سال 97 دستور کار اولین کارگروه این دفتر بود.

تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal