دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
نسیم مهروزی در جشن حمایت از خانواده زندانیان 1397/03/07
با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری صورت گرفت:
نسیم مهروزی در جشن حمایت از خانواده زندانیان

محمود باهنر مدیر کل زندان‌های استان سمنان در این مراسم با عرض خوشامد به خیرین، مسئولان و خانواده‌های مددجویان حاضر در مراسم اظهار داشت: سازمان زندان‌های کشور یکی از دستگاه‌هایی است که در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد، عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی با اشاره به نامگذاری پنجم خرداد با عنوان «حمایت از خانواده زندانیان» افزود: این مناسبت فرصت بسیار خوبی برای آگاهی‌رسانی پیرامون مشکلات خانواده زندانیان و جلب مشارکت مردم و همچنین بیان اقدامات سازمان زندان‌ها و انجمن‌های حمایت زندانیان است.

مدیر کل زندان‌های استان سمنان با بیان این که خانواده زندانی در ارتکاب جرم او هیچ نقش و گناهی نداشته اما متاسفانه بیشتر از خود زندانی با دشواری و مشکلات روبروست، اضافه کرد: فلسفه وجودی انجمن‌های حمایت، رسیدگی مالی و معنوی به مشکلات عدیده خانواده زندانیان است، مشکلاتی که در صورت برطرف نشدن می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را که منشاء ارتکاب جرائم هستند، افزایش بدهند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مجازات حبس، اصلاح و تربیت است، گفت: خوشبختانه برنامه‌های خوب اصلاحی و تربیتی سازمان زندان‌ها کاملا منسجم و کارآمد می‌باشد و اقدامات مناسب بهداشتی درمانی، فرهنگی تربیتی، اشتغال و حرفه‌آموزی و مراقبت‌های بعد از خروج از فرآیندهای اصلی اصلاحی و تربیتی است که منجر به توانمندسازی زندانیان می‌شود و از طرفی خانواده زندانیان نیز از طریق انجمن‌های حمایت در این فرآیند قرار می‌گیرند.

باهنر از فعالیت 4 انجمن حمایت زندانیان در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: این انجمن‌ها بیش از 415 خانواده شامل 1150 نفر را تحت پوشش خود دارند و به صورت مستمر در طول سال به آنها خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیر کل زندان‌های استان، بازتوانی و توانمندسازی خانواده زندانیان از طریق ایجاد اقتصاد پایدار برای آنها را از اهداف اصلی سازمان برشمرد و اذعان داشت: ما با کمک نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام (ره)، بهزیستی، دبیرخانه شورای مواد مخدر و امور بانوان و خانواده استانداری در تلاش هستیم که در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه اعتیاد و طلاق با ارائه خدمات آموزشی و پیشگیری اقدام نماییم.

در این جلسه همچنین دکتر کرکه آبادی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، در مصاحبه با صدا و سیما به اهمیت حمایت مادی و معنوی از خانواده زندانیان اشاره نموده و آمادگی این دفتر را برای برنامه ریزی و ساماندهی برنامه های توانمندسازی و حمایت از خانواده های زندانیان با مدیریت اداره کل زندانها و همکاری انجمن حمایت از زندانیان و سایر دستگاهها اعلام نمود.

اهدای هدایا به فرزندان روزه اولی خانواده مددجویان، اجرای برنامه درخت آرزوها و اهدای جوایز به خانواده‌های موفق تحت پوشش، ایستگاه نقاشی از دیگر برنامه‌هایی بود که در این مراسم اجرا شد و با استقبال بسیار خوب خانواده زندانیان همراه بود.

در پایان این مراسم خیرین و مسئولان کمک‌های مالی خود به انجمن حمایت از زندانیان را اعلام کردند.

گفتنی است پیش از افطار و جشن نسیم مهر، جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان با حضور دادستان مرکز استان، مدیرکل کمیته امداد استان، زینب کرکه آبادی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، فرماندار سمنان، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان سمنان، خیرین، معتمدین و جمعی از مسئولان اجرایی و اعضای انجمن برگزار، و با رأی گیری انجام شده بازرسین مجمع نیز مشخص شدند.

تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal