دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
جلسه توجیهی طرح تاب آوری اجتماعی 1397/03/09
با حضور دکتر اندرخورا برگزار شد:
جلسه توجیهی طرح تاب آوری اجتماعی

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری؛ زینب کرکه آبادی در این جلسه با اشاره به طرح توان افزایی و ارتقاء وضعیت زنان در محلات گفت: امروزه با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی، با مشکلات متعددی درگیر هستیم و اطلاعاتی که کم و بیش از طریق فضای مجازی به گوش می‌رسد حاکی از آنست که میزان جرم و جنایت، طلاق و اعتیاد، و آسیبهای اجتماعی رو به افزایش است.

وی به وجود راهکارهای مختلف برای کاهش مسائل و مشکلات اشاره و خاطرنشان کرد: آموزش از طریق پیشگیری می تواند اثرگذار باشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، ارسال طرح ارتقاء وضعیت زنان و خانواده ها را از سوی دفتر بانوان نهاد ریاست جمهوری یادآور شد و افزود: این طرح با هدف همکاری تسهیلگران و ناظرین ملی انجام می شود و امیدواریم با همدلی و همفکری یکدیگر، و با مدنظر قرار دادن مسائل اقتصادی، شهرسازی، اجتماعی، فرهنگی، و.. تاب آوری شهرها را برای مقابله شهروندان با مشکلات زندگی افزایش داده و آنان را با این مسائل آشنا کنیم.

وی حضور و مشارکت مردم را در اجرای این طرح بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: فعالین NGO ها به عنوان حلقه مفقوده ضمن برقراری ارتباط خوب و مستمر با شهروندان می توانند بر مشکلات محیط ها غلبه کرده و ما را در پیاده سازی طرح تاب آوری در مناطق محروم و آسیب خیز کمک و همراهی نمایند.

زینب کرکه آبادی در پایان؛ قوی تر شدن جامعه در برابر مسائل و مشکلات موجود را از نتایج این طرح عنوان کرد و افزود: تسهیلگران می توانند تکنیکها و روشهای نوین را با حضور در میان مردم، از آنان بیاموزند و با ترسیم نقشه راه که اکنون کجا هستیم و قرار است در آینده به کجا برسیم ، بنیان خانواده ها را از آسیبهای اجتماعی در امان داشته و انشاءاله بتوانیم رتبه استان را در کشور به صورت شایسته ای تقویت نماییم.

همچنین در ادامه؛ دکتر اندرخورا با تأکید بر افزایش آمار طلاق، اعتیاد، مصرف داروهای آرامبخش، خودکشی منجر به مرگ، خیانت و.. در سالهای اخیر، اجرای این طرح را مؤثر توصیف کرد.

وی با بیان اینکه برای ارائه یک مدل به 2 اصل پذیرش و اعتماد سازی نیاز داریم خاطرنشان کرد: اگر تسهیلگران مهارتهای لازم را کسب نمایند، می توانند در مرحله اجرا به موفقیت دست یابند.

وی در یایان؛ تحلیل موضوع، پیشگیری، درمان و استمرار درمان را 4 مرحله آسیب شناسی عنوان کرد و گفت: این طرح در 2 مرحله صورت میگیرد که در مرحله اول تسهیلگران 36 ساعت آموزش دیده و در مرحله دوم این آموزشها بر ای هر تسهیلگر 25-30 نفر به مدت 60 ساعت اجرایی می شود.

تعداد بازدید: 20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal