دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
کارگاه سه روزه ارتقاء تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی 1397/04/10
به همت دفتر امور بانوان استانداری برگزار شد:
کارگاه سه روزه ارتقاء تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری؛ دکتر زینب کرکه آبادی با بیان فواید برگزاری اینگونه کارگاهها خاطرنشان کرد: بنای توسعه دانش هر کشور برپایه دانش و آگاهی است و بن مایه دانش، آموزش است و یکی از آموزشهایی که تأثیر بسیار زیادی در زیرساختهای جامعه دارد، آموزش به زنان آن جامعه است.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری در ادامه افزود: کارشناسان و تسهیلگران در این کارگاه می توانند اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار دیگران گذاشته و از مطالب مفید دوره به نحو احسن بهره مند شده و در اجرای طرح از آن اطلاعات استفاده نمایند.

کرکه آبادی در ادامه با ارائه توضیحاتی درخصوص این طرح گفت: طرح توان افزایی و ارتقاء تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده‌ها، بعنوان یکی از طرح‌های ملی معاونت امور زنان و خانواده طی سال‌های 1395 و 1396 از طریق انعقاد موافقتنامه همکاری با استانداری‌های سراسر کشور با هدف توان افزایی و آشنایی فعالان مدنی و جوامع محلی با فرآیند تحلیل سیستم های تاب آور، تقویت تعاملات اجتماعی در جوامع محلی در راستای مواجهه و عبور از چالش های اجتماعی و محیط و غلبه بر اینگونه چالش‌ها، افزایش میزان مشارکت جوامع محلی در برنامه ریزی ها، مدیریت امور شهری و کاهش آسیب های اجتماعی، و دستیابی به نقشه راه ارتقای تاب‌آوری اجتماعی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: مقرر شده طرح مذکور در 2 فاز اجرا شود که در فاز اول، ظرفیت سازی جامعه مدنی از طریق آموزش و جلب مشارکت 20 نفر از اعضای سازمان‌های مردم نهاد بومی فعال در حوزه‌های اجتماعی، خانواده، سلامت و پیشگیری از آسیب‌ها، بعنوان تسهیلگران محلی انجام گرفته و در فاز دوم، تسهیلگران بومی به نقاط در معرض آسیب‌ و آسیب پذیر استان اعزام شده و ضمن ارائه آموزش‌های لازم و انتقال مفاهیم مرتبط، با جلب مشارکت جامعه بومی در راستای شناسایی آسیب‌های اجتماعی هر منطقه و ارائه راهکارهای پیشنهادی ارائه شده توسط آنان، اقدام می کنند و سپس نقشه راه هر محله جهت تغییر و بهبود وضعیت تنظیم می‌شود، و در نهایت با جمعبندی نقشه‌های بدست آمده از محله‌های گوناگون، یک‌پارچه سازی و ارائه نقشه راه استان حاصل می گردد.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری پایان اظهار امیدواری کرد که محصول این نشستها و گفتمانها افزایش و ارتقاء ظرفیت و توانایی درونی تسهیلگران، و آموزش تجربیات و ارتقاء تاب آوری اجتماعی به بانوان در جوامع محلی باشد.

گفتنی است؛ در این کارگاه که کارشناسان امور بانوان استانداری و فرمانداریها و 20 نفر از نمایندگان سمن ها حضور داشتند؛ دکتر اندرخورا به تدریس مباحث پیرامون اعتماد سازی، مهارت آموزی، تاب آوری، آسیبهای اجتماعی مدلهای تغییر، نشانه های خانواده موفق و انسانهای متعالی، سبکهای تربیتی؛ و دکتر مزدارانی به بیان مباحث راهکارهای برقراری ارتباط صمیمی با مخاطب، تاب آوری در سه جمله من هستم- من دارم- من می توانم، راههای درمان و ترک اعتیاد، شخصیت شناسیA, B و C، انواع هیپنوتیزم و.. پرداختند.

تعداد بازدید: 41
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal