دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
همه دستگاهها گزارشات خود را به صورت شفاف و جامع ارائه نمایند 1397/04/11
دکتر ناجی در دومین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری:
همه دستگاهها گزارشات خود را به صورت شفاف و جامع ارائه نمایند

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، دکتر ناجی در جمع اعضاء کارگروه زنان و خانواده استان بیان داشت: مسئولین دستگاهها باید بر روی فعالیتهایی که دستگاههای مختلف در حوزه زنان دارند و در احصاء موارد خاص اتفاق افتاده در حوزه بانوان تلاش کنند.

وی افزود: بانوان نقش بسیار مؤثری در جامعه داشته و در تمامی فرایندهای زندگی مؤثر هستند و نباید آنها را تافته جدا بافته ای از جامعه بدانیم. از آن جهت که زنان بار سنگینی در حفظ کانون خانواده، تربیت فرزندان و حفظ بافت سالم اجتماعی و توسعه کشور و مناطق بر دوش دارند، این جلسات به شکل جدی تری برای حضور زنان علاقه مند فضای بهتری شکل بگیرد که فشار وارده بر زنان را کاهش داد.

ناجی به برگزاری جلسات پیرامون حوزه بانوان هر دو هفته یکبار اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرای باید فعالیتها، تنگناها و پیشنهادات خود را به صورت روشن و شفاف ارائه نمایند تا با همفکری سازمانهای مرتبط و تقسیم وظایف، به پویایی جدی در حوزه بانوان برسیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، پیوند میان سازمان فنی و حرفه ای، کمیته امداد و بهزیستی را جهت طبقه بندی بهتر اقدامات و اعتبارات مهم برشمرد و افزود: تا زمانی که عدم شفافیت وجود داشته باشد، کم کاری و پرکاری مسئولین مشخص نمی شود و اگر این اتفاق بیفتد در پایان سال همه دستگاههای اجرایی می توانند به صورت شفاف گزارش جامعی را ارائه دهند.

سعید ناجی نقش اصلی زنان را حفظ کانون خانواده دانست که این امر یا از طریق رسیدگی به امور منزل و یا با کار کردن در بیرون محیط خانه انجام می شود و در هر دو صورت به تحکیم بنیاد و حفظ کانون خانواده از آسیبهای جدی می انجامد.

در ادامه؛ کرکه آبادی در دومین کارگروه بانوان و خانواده استانداری با بیان اینکه یکی از بخشهای مهم اقتصاد هر کشور کشاورزی است که نقش مهمی در استقلال و پایداری هر کشوری دارد خاطرنشان کرد: زنان به عنوان منابع انسانی سهم اصلی را در تولید عرضه و فروش محصولات دارند و چه بسا بدون حضور زنان پایداری این بخش را نخواهیم داشت، لذا ما با شناخت کافی و برنامه ریزی برای کارایی و نتیجه محور کردن می توانیم این بخش را در دستیابی به توسعه پایدارکمک کنیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی درخصوص اقدامات صورت گرفته در بخش زنان در سال 95 و 96 گفت: در بحث معرفی صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی، تأمین مالی مشاغل کوچک، آموزش و توانمند سازی جامعه زنان روستایی، انسجام اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده، فقرزدایی و ارتقاء جایگاه زنان روستایی و عشایر، و افزایش مشارکت زنان روستایی در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی صورت گرفته است.

مهندس میرعماد، به برگزاری 105 کارگاه آموزشی و 4775 نفرساعت ویژه زنان روستایی اشاره کرد و بیان داشت: در سال 95، تعداد صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی در 8 شهرستان 19 عدد بود که این رقم در سال 97 به 23 رسید.

وی با اشاره به کشت حدود 130 گیاه دارویی در سطح استان افزود: در این بخش به دنبال توسعه کشت، بسته بندی و فروش گیاهان دارویی هستیم که در صورت تحقق این امر، شاهد افزایش مشارکت، درآمد، و ارتقاء شاخصهای اجتماعی خانوار روستایی، و کاهش مهاجرت از روستا به شهرها خواهیم بود.

میرعماد در پایان؛ رفع موانع دریافت کد بهداشتی و استاندارد برای محصولات تولیدی زنان در بخش فروش را مهم ارزیابی کرد و ایجاد بازارچه های دائمی با مشارکت همه دستگاههای اجرایی ذیربط و شهرداریها، و کمک به حضور بیشتر زنان روستایی در فعالیتهای اجتماعی و نمایشگاههای محلی و منطقه ای را در شکوفایی و رونق اقتصادی خانوارهای روستایی مؤثر دانست.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal