دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
برنامه دولت یازدهم و دوازدهم، تحقق توسعه پایدار در کشور است 1397/04/16
دکتر ابتکار در نشست بانوان اعضای شورای شهر و روستا، دهیاران و کارآفرینان:
برنامه دولت یازدهم و دوازدهم، تحقق توسعه پایدار در کشور است

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان؛ معصومه ابتکار در نشست بانوان اعضای شورای شهر و روستا، دهیاران و کارآفرینان استان، ضمن تقدیر از زحمات استاندار و مدیرکل بانوان گفت: طی بازدید از بنگاه کار آفرینی ننه کوکب در شهرستان سرخه، روحیه تلاش و آینده نگرانه زنان استان و همه مدیرانی که برای بهبود شرایط حوزه زنان و خانواده تلاش می کنند، قابل ستایش است.

وی افزود: وقتی جایگاه ایرانی و انقلاب اسلامی ما مطرح می شود، همه در ذهن و قلب خود قوت و نیروی فزاینده ای را احساس می کنیم و با توجچه به آسیبهایی که کم و بیش در جریان هستید، باید نسبت به جایگاه خود توجه داشته باشیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به خروج آمریکا از برجام خاطرنشان کرد: آمریکا با خیال خام خود، تلاش کرد با این اقدام از روشهای مختلف جنگ روانی، شبهه افکنی، ایجاد بی اعتمادی و گسست بین دولت و ملت، از طریق شبکه های اجتماعی، در تضعیف جایگاه ایران گام بردارد و با توجه به هجمه ای که وجود دارد همه افراد اعم از بخش دولتی و خصوصی، شوراها، کارآفرینان، بیش از پیش با همگرایی در زمینه های مختلف، برای پیشبرد شاخصه های کاهش ناپایداری و آسیبهای اجتماعی، ارتقاء سطح امید و اعتماد عمومی مردم تلاش نمایند و در این شرایط اگر سرمایه اجتماعی پای کار بیاید می توانیم در مقابل آسیبها بایستیم.

ابتکار در ادامه ضمن اشاره به تشکل زیست محیطی فال استان سمنان که مورد حمایت دولت دوازدهم بوده و نقش مهمی را در استان ایفا می کند، یادآور شد: برنامه دولت یازدهم و دوازدهم توسعه پایدار کشور و تحقق شاخصه عدالت، تولید ثروت و توجه به ابعاد فرهنگی اجتماعی و اقتصادی است که آحاد جامعه را فرامی گیرد و یکی از ابعاد مهم عدالت، توجه به عدالت جنسیتی است که در سیاستهای کلی کشور و در قانون برنامه ششم ماده 101 و 102 دیده شده است.

وی با بیان توجه جدی سازمانهای مردم نهاد و تشکل ها به سرمایه های اجتماعی گفت: رسمایه اجتماعی فقط این نیست که در زمان مشکلات به میدان بیایند بلکه در مقطع برنامه ریزی و نظرخواهی نیز باید نظرات آنها دیده شود و در استانها از تشکلهای غیردولتی، خیریه ها، مؤسسات، و دانشگاهیان دعوت شود که نظرات خود را ارائه نموده و در برنامه ریزیها مشارکت نمایند؛ زیرا دیدگاههای آنها در افزایش بهره وری بسیار با اهمیت است.

دکتر ابتکار، تحقق اصول شهروندی، اهمیت اصلاح و ایجاد فضای سازنده در حل مشکلات در گفتگوی بین نسلی برای مطرح نمودن خواسته ها، را مهم برشمرد و افزود: یکی از رویکردهای مهم دولت دوازدهم، حمایت از کارآفرینی و اشتغال، و توجه به توان افزایی است و در استان تعداد دختران تحصیل کرده بیکار از پسران بیشتر است که "هر سمنانی یک مهارت" طرح جالبی بود که امیدواریم این طرحها به کارآفرینی و اشتغال پایدار منجر شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، به برگزاری دوره آموزشی طرح ارتقاء تاب آوری در سمنان اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح برای توان افزایی جوامع در معرض آسیب و مقابله با آسیبها بسیار مؤثر است.

معصومه ابتکار در پایان؛ گفتگوی ملی خانواده را از جمله طرحهای ملی و استانی دانست که برای بهبود وضع خانواده ها، تنظیم تعادل بین کار و خانواده، آموزشهای قبل-حین و بعد ازدواج، تاب آوری و توان افزایی خانواده ها مؤثر است.

گفتنی است؛ بازدید از کارگاه بافت های سنتی ننه کوکب، نشست با زنان عضو شورای شهر و روستا، دهیاران، و زنان کارآفرین، بازدید از اورژانس اجتماعی و مرکز کار آفرینی، نشست با احزاب و تشکل های غیر دولتی حول محور گفتگوی ملی خانواده و بین نسلی، و حضور در برنامه صدا و سیما از جمله برنامه های سفر یکروزه معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده است.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal