دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
اتمام فاز 2 طرح توان‌افزایی و ارتقاء تاب‌آوری اجتماعی با 14040 نفر ساعت آموزش 1397/09/05
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خبر داد:
اتمام فاز 2 طرح توان‌افزایی و ارتقاء تاب‌آوری اجتماعی با 14040 نفر ساعت آموزش

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری؛ زینب کرکه آبادی با بیان اینکه آسیبهای اجتماعی یک شبه خلق نشده و نمی‌توان انتظار داشت که این آسیبها یک شبه و طی یک برنامه واحد برطرف شوند افزود: این طرح با تدریس 8 تسهیلگر و 20 کمک تسهیلگر و با حضور 234 نفر از بانوان محلات 8گانه از سراسر استان و به صورت شهرستانی برگزار گردید.

وی با اشاره به اینکه این طرح با 14040 نفر ساعت آموزش در حوزه‌های تاب‌آوری فردی (مهارتهای ده گانه زندگی، آموزش خانواده، فرزندپروری، تاب‌آوری اجتماعی و..)، خودآگاهی، آشنایی با انواع مواد مخدر، آسیب فضای مجازی، ارتباط صحیح با خانواده، ارتباطات مؤثر، کارآفرینی، خانواده هدفمند و بانشاط، و.. برگزار شد، خاطرنشان کرد: آسیبهای اجتماعی محصول عوامل متعدد از جمله سیاستهای اشتباه در بعضی از حوزه‌های مرتبط با عوامل اجتماعی و فردی هستند. اما علیرغم بعضی از مشکلات جزیی، به نظر می‌رسد در صورت توجه به مبانی نظری و نظارت بر اجرای درست طرح توان‌افزایی زنان و خانواده‌ها، می‌تواند به عنوان حرکتی پویا در جهت بهبود وضعیت زنان و خانواده‌های کشور مدنظر قرار گرفته و زمینه لازم برای کاهش، یا حداقل عدم رشد بعضی از آسیبهای اجتماعی را فراهم سازد.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری ضمن تقدیر ویژه از همکاری فرمانداریها، کارشناسان امور بانوان، برخی دستگاههای اجرایی مانند شهرداری، کمیته امداد، بهزیستی، سازمان تبلیغات، نیروی انتظامی، ارشاد و.. در مراحل اجرای طرح بیان داشت: شناسایی آسیب های مناطق طی مراحل اجرای طرح، رابطه چهره به چهره مردم از اقشار مختلف با کارشناسان امور بانوان فرمانداری و ایجاد ارتباط مؤثر و هدفمند، استقبال و اشتیاق مردم از طرح و افزایش پویایی اجتماعی زنان، آشنایی شهروندان با خدمات ارائه شده از سوی دولت و همراهی، حمایت و برنامه ریزی مستمر مسئولین و کارگزاران برای بهبود شرایط زندگی شهروندان از جمله نقاط قوت طرح توان‌افزایی بود.

دکتر کرکه آبادی درپایان گفت: با توجه به استقبال بی نظیر زنان و خانواده ها از مباحث آموزشی و کاربردی مطرح شده، برنامه‌ریزی و پیگیریهای لازم درراستای اجرای فاز سوم طرح در روستاهای کم برخوردار، صورت گرفته و درصورت تأمین اعتبار، تلاش می‌شود کل استان تحت پوشش طرح توان‌افزایی و ارتقاء تاب‌آوری اجتماعی قرار گیرد.
 
تعداد بازدید: 53
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal