دفتر امور بانوان و خانواده
جستجو
ارائه دستاوردهای زنان در نمایشگاه های چهلمین سالگرد انقلاب 1397/10/19
مدیرکل بانوان استانداری در گروه کاری فرهنگی اجتماعی عنوان کرد:
ارائه دستاوردهای زنان در نمایشگاه های چهلمین سالگرد انقلاب

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداری؛ زینب کرکه آبادی در نشستی با مشاورین امور بانوان فرمانداریها، از کیفیت بالای اجرای برخی طرحها و برنامه ها در سال 97 در سطوح استانی و ملی خبر داد و گفت: تدوین سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان، اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی برای 375 نفر، سفر دکتر ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان به استان و اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده و بین نسلی، اجرای طرح توان افزایی زنان با رویکرد کارآفرینی، از جمله اقدامات بسیار مثبت در حوزه زنان بود که نتایج قابل قبولی در حوزه زنان استان به همراه داشت.

وی به برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی با همکاری بهزیستی، جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، علوم پزشکی،کمیته امداد، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تشکل ها و .. اشاره کرد و افزود: کارگاههای آموزشی ویژه تشکلها و سازمانهای مردم نهاد، مهارتهای زندگی به ویژه در مناطق کم برخوردار، توان افزایی زنان در مسیر کسب و کار، استفاده صحیح از فضاهای مجازی برای مادران و کودکان، حایز اهمیت است و با توجه به سرعت نفوذ استفاده از گوشی های هوشمند در میان کودکان، باید برگزاری دوره های آموزشی بخش سلامت جسم و روان در مدارس دخترانه هم مورد توجه قرار گیرد.

کرکه آبادی در دومین گروه کاری فرهنگی و اجتماعی دفتر بانوان استانداری، به بیان برنامه های گوناگون شهرستانها در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات ستاد چهلمین سالگرد، برپایی نمایشگاه در شهرها است که بخشی از غرفه ها به مباحث فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، تولیدات و دست سازه های زنان اختصاص خواهد یافت که فضای مناسبی جهت عرضه و فروش دستاوردهای بانوان هم استانی است.

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری، دریافت تسهیلات 30 میلیون ریالی توسط 230 نفر از بانوان با نیازهای ویژه، دریافت مجوز تشکل زنان بازرگان، بهره برداری از پارک بانوان در شهرستانهای دامغان و سرخه و گرمسار، راه اندازی انجمن حمایت از زندانیان خانم و ارتباط گیری با زنان خیر، توانمندسازی جوامع محلی با هدف پایداری جمعیت و ارتقاء سطح دانش افراد در مباحث اقتصادی- فرهنگی- و مسائل اجتماعی، اجرای فاز دوم طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی در سال آینده و بهره مندی از پتانسیل همه دستگاهها، را از دیگر اقدامات و برنامه های این دفتر عنوان کرد.

وی بازدید مشاورین امور بانوان از مراکز درمانی، آموزشی، مشاوره، اورژانس، اقتصادی، کارآفرینی، بازارچه های خود اشتغالی، و.. را مهم برشمرد و افزود: نظارت مستمر بر خدمات ارائه شده در حوزه زنان و تلاش در جهت بهبود شرایط خانواده ها با نگاه ویژه به سلامت زنان یکی از برنامه های دفتر بانوان محسوب می شود که سبب افزایش اعتماد مردم به کارگزاران نظام می گردد.

دکتر کرکه آبادی پیگیری اختصاص 30 درصدی پستهای مدیریتی به بانوان کارمند نخبه و خبره شهرستانها را یکی از عوامل توسعه یافتگی عنوان کرد و توجه ویژه مسئولین را در این زمینه خواستار شد.

همچنین در پایان؛ هریک از کارشناسان به فرآیند برنامه های اجرایی و ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیتهای شهرستان مربوطه پرداختند و مقرر شد برنامه های حوزه زنان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حمایت فرمانداران و مدیران دستگاههای اجرایی و نظارت مشاور امور بانوان برگزار گردد.
تعداد بازدید: 52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- دفتر امور بانوان و خانواده    تلفن :2129326   و    2129328   و   33443451     دورنگار : 33443507
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal