سرخط خبرها:
معاون اقتصادی استاندار سمنان:
توجه به محیط زیست در طرح گردشگری "آرادانا" ، امری ارزشمند است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: توجه به مقوله محیط زیست و حفظ اکوسیستم های زیستی در طرح گردشگری "آرادانا" ، امری ارزشمند و قابل تحسین است.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان؛ دکتر عسگری روز سه شنبه در جلسه بررسی مباحث و موارد پیرامون اجرای طرح گردشگری "آرادانا" در محل دفتر خود، گفت: طرح گردشگری "آرادانا" به دلیل توجه ویژه به امر محیط زیست و اینکه هیچگونه آسیبی به اکوسیستم زیستی وارد نخواهد کرد، برای اجرا و پیشبرد امور مورد حمایت کامل قرار می گیرد.
وی افزود: این طرح به دلیل توجه به امر بهره برداری و تلاش برای حفظ محیط زیست در عرصه تحت تقاضا برای اجرا و سودآوری و اقتصاد زایی مطلوب، طرح بسیار خوبی است و به همین دلایل می تواند مورد توجه صاحبان سرمایه و افراد بومی منطقه برای تغییر سبک معیشت قرار بگیرد.
عسگری با بیان اینکه پتانسیل های گردشگری بسیار خوبی در محدوده مورد تقاضا برای طرح وجود دارد که می تواند به حضور گردشگران و توریست ها رونق بخشد، خاطر نشان کرد: محدوده قُرُق اختصاصی محیط زیستی با ویژگی رصد و مشاهده گونه های جانوری و گیاهی منطقه نیز می تواند از جاذبه هایی باشد که منجر به جذب توریست و گردشگر و موفقیت در بحث اقتصاد زایی این طرح شود.
وی اضافه کرد: تدوین طرح جامع، اخذ مجوز های لازم گردشگری از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و پیگیری امورات برای اخذ موافقت اصولی از سوی متقاضی سرمایه گذاری در دستور کار قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در ‌پایان سخنان خود در این جلسه اظهار داشت: استفاده از نظرات تخصصی و علمی و تجارب مشاور و همچنین پیگیری امور و مراحل به صورت علمی از سوی سرمایه گذار در این طرح امری قابل تحسین و ارزشمند است و ما نیز در صورت تداوم مسیر موجود با ویژگی های یاد شده تا پایان اجرا و بهره برداری، از آن حمایت خواهیم کرد.
تاریخ:
1398/11/29
تعداد بازدید:
397
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal